Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybavení pro morčata

22. 2. 2007

Vybavení pro morčata

Klece a jiné ubytování:

Kde ji můžete koupit: Většinou ve zverimexu. Můžete je pořídit v nejrůznějších chovatelských obchodech, ale i ve větších obchodních domech apod.

Kolik bude stát: Záleží na velikosti, kvalitě a dodavateli. Většinou je koupíte od 300,- po 1000,- . Nevylučuji že se mohou vyskytnout i dražší nebo levnější.

Jak velkou: Klec nebo jinou ubikaci kupujte s ohledem na to, kolik morčat ji má obývat. Pokud si nejste jisti jestli chcete v kleci víc morčat, kupujte raději větší. Jste-li si jistí že budete mít jen jedno morče, postačí vám klec zhruba  50x100cm.

Co vám může ještě pomoci při výběru: Při výběru klece doporučuji navštívit více obchodů, abyste si udělali přehled o cenách, výběru apod. Při výběru dávejte pozor aby klec nikde neměla ostré hrany nebo nebyla prasklá. Před nastěhováním morčete ji umyjte (kdo ví kde se válela... Smiley) Můžete je sehnat v různých barevných provedeních a typech. Dejte pozor aby se dala vrchní část snadno snímat i připevňovat.

Obrazek

 

ObrazekObrazekMisky:

Kde je můžete koupit: Většinou ve zverimexu. Můžete je sehnat i v různých chovatelských potřebách a obchodních domech.

Kolik bude stát: Obyčejnou plastovou mističku můžete koupit klidně za 20,- , ale ty moc nedoporučuji, snadno se převrhnou kdykoli se o ně morče opře. Pevnější keramickou misku můžete pořídit okolo 50,- . Záleží na velikosti a materiálu.

Jak velkou a z jakého materiálu: Misku kupujte s ohledem na velikost morčete, takže ne žádnou mělkou mističku ani velikou pro psa... Optimální průměr je asi okolo 10cm. Vysokou asi tak 3-4cm, aby si o ni mohlo morče opřít packy. Existují i dvojité misky, jsou trochu složitější na čištění. Materiál je nejlepší jsou keramické nebo kameninové. Lehké plastové misky jsou nestabilní se snadno převrhnou. Můžete však dostat i plastové misky, které mají jakoby dvojtý okraj (viz. obrázek), proto se nedají tak dobře převrhnout, ale při dobré vůli se podaří převrhnout každou misku. 

Co je ještě důležité: Zkontrolujte není miska někde prasklá nebo nemá nějaký odštípnutý kousek.

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Napáječky:

Kde je můžete koupit: Většinou ve zverimexu a chovatelských potřebách

Kolik bude stát: Většina napáječek stojí okolo 50,- až 100,-

Jak velkou, jaký druh: Napáječka by měla mít objem přibližně okolo 150 - 200ml. Může být buď na háčky na klec, nebo na přísavce do terária, které jsou skleněné (hrozí tam ale nebezpečí že ji morče rozkousne a spolkne střepy...)

Co je ještě důležité: Už asi nic. Jen nekupujte moc malou, aby ji morče nemělo hned vypitou.

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

Domečky:

Kolik bude stát: Okolo 100,-

Jak velký: Domek by měl být vysoký asi 15 - 20cm a široký dostatečně aby se v něm mohlo morče v pohodě otočit i lehnout. Tj asi 15cm

Jaký druh: Jsou k dostání dřevěné, plastové i přírodní domky (sisál apod. Hodí se spíše pro křečky.) Nejlepší na údržbu jsou domky bez dna.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

Hřebeny, nůžky:

Kolik budou stát: Okolo 50,- až 100,-. Můžete sehnat i kartáč na dětské vlasy (cca 40,-)

Jaké: Hřebeny a kartáče musí být bezpečné, kartáče s měkkými chlupy, hřebeny bez ostrých hran.

ObrazekObrazek

Jesličky:

Kolik budou stát: Asi 50,-

Jaké: Nesmí mít ostré hrany a výstupky. Měly by se dobře přidělat na klec, aby nepadaly. Někdy je můžete koupit společně s klecí.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

Postrojky:

Kolik bude stát: 50,- - 200,-

Jaký: Více o postrojcích se dočtete ZDE.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

Přenosky:

Kolik bude stát: Okolo 100,- až 200,-

Jakou:Cestovní přepravku kupujte nejlépe plastovou vysokou asi 40cm. Měla by být dostatečně velká a mít dostatek otvorů pro dýchání.

Obrazek

Obrazek