Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh o Lussy a Lili od Anči

1. 3. 2006

Mé minulé morče Lussy

 Lussy byla moje morčátko, které se mnou žilo 8 roků. Byla čtyřbarevná, celé tělo měla hnědé, někde měla černé skvrny, pod krkem měla bílou skvrnu a uši měla zrzavé. Měla nejradši ovoce a zeleninu. Ječmen, ovesné vločky a taková suchá jídla moc ráda neměla. Dobře si rozuměla s pejskem Benem se, kterým žila. Myslím tak, že ona byla v kleci a on byl v pelíšku (byli ve stejném pokoji). Byla celý život zdravá, ale na nemoc umřela. Jednou jsem k ní šla jako vždycky jí dát nakrmit, ale nechtěla, seděla schoulená v rohu a nic nedělala. Ještě před tím než se to stalo (seděla schoulená v rohu) tak jsem jí vyměnila piliny. Podívala jsem se jestli alespoň chodí na velkou stranu. A vyděla jsem, že ne. Tak jsem četla různé knihy a dočetla jsem se, že to byla zácpa. Tak jsem jí dala trošku jablečného octa a dala čerstvou vodu a šťavnaté ovoce. Odpoledne jsem se tam na ní byla podívat byla trošku lepší a už něco snědla tak jsem jí dala ať si trochu zaběhá dala jsem jí na koberec a běhala si. Byl večer a bylo to s ní ještě horší!!! Chtěla jsem s ní zajít k veterináři, ale byla sobota a on v sobotu otevřeno nemá. Tak jsem počkala do rána. Šla jsem k ní ale, ona ..... už byla mrtvá. Ještě v ten večer jsem jí řekla sbohem, protože jsem tušila, že to nezvládne. A hned odpoledne jsem jí zakopala. Brečela jsem strašně moc, protože když jsem jí vyděla jak tam ležela, bylo mi jí strašně moc líto.

Moje morče Lili

No a Lili má jeden rok a je dvoubarevná je celá bílá na zadečku a okolo levého oka má hnědé chlupy. Je to takový můj mazlík. Má nejradši mrkev, zelí, jablko a hrušku. Hodně si vybírá v tom jídle, ale když momentálně v misce nic nemá tak sní skoro všecno! No prostě je vybíravá!!!

 

Na Ančinu stránku o morčátkách se můžete podívat na www.mojemorcata.estranky.cz Je to mooc pěkná stránka!!! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

1 nebo 2

(morčátko, 18. 4. 2010 15:05)

Ahoj, vím že do tohohle článku se to asi moc nehodí, ale potřebuji se zeptat jestli jsou lepší 2 samičky nebo jedno morčátko ??? myslíš, že kdybych si je vzala obě najednou ze stejného zverimexu a byli by tak stejně staré, že by se snášeli dobře ??

.......moje morčátko

(morčátková paní:-), 22. 9. 2007 12:40)

ahojky mela sem morčátko ......... meno nereknu bylo mu 5 let a šla sem sním ven venku si behalo (u nas na zahrade) trhala sem mu trávu a jitrocel otočila sem se morče mel v tlame nejkaý cizí pes utíkala sem za ním mlátila sem toho psa a on mi pustil......ale už byla celá od krve nepřežila to tak at se mas tam nahore dobre ...... mam te stále moc ráda

pardon

(Bára, 30. 7. 2007 13:23)

nechtěla sem napsat hezký příběh,ale smutný příběh...myslela sem na něco jiného...omlouvám se=(

nevím

(Bára, 30. 7. 2007 13:22)

Byl to hezký příběh,ale netuším,jak bych vás také mohla obohatit o svůj zážitek s morčátkem...poradíte???

Jéééé

(Jessica, 10. 7. 2007 13:20)

Nechceš se přihlásit do klubu na http://www.kraliciamorcata.estranky.cz/?

Chudáku

(Natálie Balharová, 10. 4. 2007 20:48)

Chudáčku taky mám morče ale nechtěla bych a by umřeo kdyby ses chtěla seznámit tak moje icq je 353727364

hmmmmm

(Anča, 3. 3. 2006 19:55)

A taky ti děkuji že jsi tady dala mou adresu.:-)