Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše přenoska :-)

6. 4. 2006

Naše (slavná) přenoska

To jsem jednou (asi vloni) byla dlouho nemocná tak jsem se nudila. A když se nudím, tak mě napadají všelijaké věci a tentokrát to byla přenoska na Kvída. Protože jsem měla dost času, tak jsem si to pěkně nakresila a vymyslela. Vyměřila jsem si jak bude velká a jaké bude mít funkce. Měla mít tvar krabice s uchy na držení.  (Vidíte na fotkách dole) Pak jsem u ségry vyžebrala molitanovou deku a z ní jsem vystříhala potřebné části, aby byla přenoska měkká! :-) Pak jsem na ni začala šít povlak. Dno i spodek jsem udělala jako mozaiku za různých cucků látek, co jsem našla. To byla vážně makačka, protože jsem to šila v ruce a maličkými stehy. Ale nakonec jsem měla spodní díl. Pak jsem od ségry vyžebrala větší kusy látky. Jedna modře kostkovaná a druhá zeleně kostkovaná. Tak jsem na každý obdélník našila z jedné strany zelenou a z druhé strany modrou látku. Když jsem měla hotovo všechno, to bylo dno, dvě delší stěny a dvě ktatší stěny, začala jsem vymýšlet jak to dám dohromady. Samozřejmě jsem to mohla všechno sešít dohromady a byla by z toho krabice, ale já jsem si vymyslela, že to bude skládací! Tak jsem k sobě jednotlivé díly přidělala na suchý zip a patentky. Zvenku byla přenoska modrá, zevnitř zelená, ale dala se obrátit i naruby. Pak jsem ještě přišila ucha na držení a dala jsem do nich molitan, aby se dobře držely! Pak jsem ještě přidala kapsičku a bylo to! A níže jsou všechny ,,funkce" které má naše slavná přenoska.

Obrazek

 

-Takhle vypadá normálně zvenku s modrou kostičkovanou látkou navrchu. Taky je vidět kapsička!

 

 

 

Obrazek

 

-Tady je funkce ,,boudička" . Akorát se odepnuly obě katší stěny a obě delší se k sobě připly za patentky, které jsu našité v každém rohu nahoře.

 

 

Obrazek

 

-Dlaší funkce je ,,deka". Prostě jsem rozepla všechny zipy a patentky, které spojují stěny k sobě. Používám ji docela často, třeba když jdu pást na zahradu, tak v přenosce přinesu morče, pak ho vypustím a přenosku rozložím a sednu si na ni.

 

Obrazek

 

-Ještě jiná barva deky - prostě jsem ji otočila. :-)

 

 

 

 

Obrazek

 

-Tahle ,,boudička" už tu jednou byla, ale tahle má navrchu zelenou. Je otočená naruby.

 

 

Obrazek

 

-Tady je zase v celém stavu, akorát naruby - zelenou navrch. Podle toho jak se mi zrovna líbí - jestli zelená nebo modrá navrchu.

 

 

 

Obrazek

 

-Ještě detail na ucha...

 

 

 

Obrazek

 

-A už je tu jeden spokojený zákazník :-) co se usadil na polštářkách. (Polštářky jsem šila z dlouhé chvíle)

 

 

 

A to je asi všechno o naší přenosce. Ještě jsem na dno uřízla desku ze sádrokatronu, aby přenoska držela tvar. Navrchu jsou polštářky, které se dají snadno vyprat, když je morče počůrá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

otázka

(Natka, 9. 11. 2011 20:55)

Ahoj ja bych si to chtela taky udelat ale nejdriv se chci jen zeptat jestli muzu no jen prece to je tvuj napad tak se nechci moc opicit moc se mi libi tvoje stranky a taky moooooooooccccccccc ta prepravka.

hezky

(robin, 31. 12. 2008 11:05)

to je krasa,nez sem si precet ten clanek tak sem prvne myslel ze je to koupeny!Je to moc pekny.

hmmmm

(Nelča, 14. 6. 2007 13:49)

je pěkná a šikovná!!

dobrý

(andy, 22. 1. 2007 14:11)

jsi šikovná:-)

je to je krasny

(Miki, 21. 10. 2006 8:24)

mas to moc krasny ja bych to nezvladla to ne je to fakt bozi!!!!!!!!

jjjjjjjj

(sabka, 22. 9. 2006 15:09)

dobrý

Super!!

(Druhej Káťa, 15. 9. 2006 20:29)

To je skvělý!! Já mám doma morče Fištu, ale ten by to akorát kousal a snažil by se dostat ven no...

Dobrý nápad!

(Anet, 20. 8. 2006 15:36)

Super!Seš fakticky šikovná!Já bych tohle nikdy neudělala protože nemám trpělivost a určitě bych to nějak zkazila:-)

skvělý nápad

(michi, 16. 7. 2006 23:03)

Jak je vidět, je mezi chovateli spoustu šikovných lidí.Skvělý nápad a zručné ruce.Gratuluji.