Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den Země

28. 4. 2006

DEN ZEMĚObrazek

Abych tak začala... Každý rok se u nás na 22.duba slaví ve škole Den Země. Ale letos vyšlo 22. na sobotu, tak jsme slavili 21. Možná nevíte, jak se to u nás slaví, tak vám to popíšu! Jeden podnikavý učitel zeměpisu od nás ze školy vždycky obchází všechny sedmé, osmé a deváté třídy a ptá se kdo by se chtěl účastnit Dne Země. To se pořádá venku a každý si může přinést svoje zvířátko, nebo připravit nějakou soutěž. Pořádá se to pro malé děti z prvního stupně a pro školky. Dětem vždycky něco povíme něco o našich zvířatech, nebo je necháme zasoutěžit a dáme jim cenu. Letos se účastníme asi po čtvrté. A teď jak to probíhalo... Ráno jsme se Obrazekspakovali a vyrazili jsme. Nakonec jsem ukecala taťku a svezl mě s morčatama a zavazadly ještě pro kámošku s  Filípkem (podívejte se na stránky) a pak jsme dojeli do Domu dětí a mládeže, kde se to na zahradě konalo. Když jsme dorazili na místo, tak jsme vzaly všechny naše zavazadla a šly jsme si najít pěkné místečko na trávníku. Když jsme si našly hezké místo na trávě, tak jsme si rozložily igelit, karimatky a navrch deku. Pak jsme se uvelebily na dece a začaly jsme rozkládat věci. Za malou chvíli přišly první děti. Měly jsme s Kristýnou připravené soutěže a ty děcka nejvíc upoutaly. Pak jsem postavila z krabic výběh pro Kvída, ObrazekDášku a Filípka. Každou chíli se tam nahrnuly nějaké děti a hladily si je. Skoro jsme se za celé dopoledne nezastavily. Už jsme sotva mluvily a stěží vysvětlovaly soutěže. Některé děti projevily zájem si morčiska pochovat. Tak se nám tam usadilo spousta dětí na dece a předávaly si morčata. Musely jsme jim je včas vzít. S pokročeným časem začalo připalovat sluníčko. Nad morčaty jsme rozložily deštník a trochu jsme jim navlhčily kožíšky. Nakonec bylo už poledne a končili jsme. Všechno jsme spakovaly a vydaly jsme se domů. Bylo příšerné vedro a morčíci se rozplácli v krabicích a těšili se už domů. ObrazekMy jsme se taky těšily domů a taky na studenou sprchu. Tak proběhl náš Den Země. Hezky jsme si to užily a zase se těšíme na příští rok.

Více fotek najdete ve fotogalerii.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Den Země

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krása

(Zvířátko, 17. 6. 2007 11:45)

Ahoj,máš nádherný blog i morčátka.Já miluju všechny zvířata.Tvé morčata jsou překrásně zbarvená.

Perfekt!

(lůca, 13. 2. 2007 11:31)

Tvoje morče vypadá jako nějaký pán v kalhotách.Super podívaná.

milovnice zvířat

(spisovatelka Peggy, 2. 11. 2006 20:44)

Ahoj já se taky musím přiznat že miluju morčátkMám je ze všech zvířátek na prvním místě!!!Já mám doma morčátko Rozulínka je to černobílohnědá samička a už měla dvě malí morčátka kuličku a čertici jedno bylo stejné jako Rozulínek a to druhé černo hnědé.Ale ty mláďátka jsme dali do zverimexu to znáte mamka nechtěla.Já jo i brácha taťka jako mamka takže ne!

jako vejce vejci

(Martinka, 19. 7. 2006 13:19)

Vis ze tvoje Zaja vypada stejne jako masenka je taky cernohneda a ma na sobe bilou a je k sezraaaaani

AHOJ

(Lucka, 13. 7. 2006 21:34)

Ahoj máš to tu super.Já taky budu mít morčátko ale asi zatím jedno.Stejně sem musela rodiče ukecat.Máma nenávidí hlodavce no tak to bylo hodně těžky.Pls můžu se tě zeptat jak velkého věku se morčata dožívají moc dík napiš na mail:L.Popelova@atlas.cz

Beruška

(lukáš .čapka............, 19. 5. 2006 23:00)

morče

super

(Sissi, 8. 5. 2006 18:42)

Máte moc hezký morčata.A taky dobrou akci na škole.To my nic.....no co se dá dělat:-)

Re:Ahoooj

(Ivíííííííííík, 3. 5. 2006 9:53)

Díííííky za pochvalku!!! :-D

Ahoooj

(Šájinka a morčí:-)), 2. 5. 2006 19:44)

To je šupeeeeeeeeel